Aktuality

Úvodní stranaAktuality

 ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Konec Internet Exploreru

21.12.2020


Již delší dobu se diskutuje o ukončení podpory dříve velice oblíbeného prohlížeče Internet Explorer.

Nyní už víme, že podpora tohoto prohlížeče opravdu končí, a to v letošním roce. Bude nahrazena prohlížečem Microsoft Edge, který je již nyní k dispozici a při přihlášení do původního Internet Exploreru je Vám nabídnutá volba přechodu.

Je ale také možné, že po aktualizaci Windows Vám již možnost nenabídne, a při pokusu o otevření jakéhokoliv programu, či stránky Vás automaticky přesměruje do prohlížeče Microsoft Edge.

V případě, že byste ale stále chtěli nebo i potřebovali pracovat v původním Internet Exploreru, můžete si tuto volbu ještě nastavit. Nastavení provedete po otevření  prohlížeče Edge - nastavení - výchozí prohlížeč a nastavíte u kompatibility (Umožnit prohlížeči Internet Explorer otevírání webů v prohlížeči Microsoft Edge) variantu Jen nekompatibilní weby. Tímto nastavením budete moci používat Internet Explorer, jak jste zvyklí, samozřejmě ale jen do doby, než podpora bude úplně ukončena.

 

 

 

 

 


Zdroj: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/blizi-se-konec-internet-exploreru-nektere-stranky-otevre-uz-jen-edge-40343622


Fotky:


Přílohy:

pdf-icon - Změna prohlížeče na internet explorer [318.68 KB]


Autor:

Stanislava Komárková

Organizátor školení 

Je součástí vzdělávacího týmuwww.efektivniskoleni.cz, v rámci GORDIC školení je zaměřena na spisovou službu.