O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Zvládnutí počítače je podmínkou přijetí

Zvládnutí počítače je podmínkou přijetí

Zveřejněno: 18.01.2016

 „Znalost práce na počítači podmínkou,“ uvádějí zaměstnavatelé u stále více pracovních nabídek. Počítačová gramotnost je vyžadována čím dál častěji i u dělnických pozic, a to zejména v souvislosti s obsluhou strojních zařízení.

 

Výzkumy počítačové gramotnosti přitom ukazují, že Češi své znalosti výpočetních technologií rádi přeceňují – nejmarkantnější rozdíl mezi sebehodnocením a realitou je u běžných kancelářských aplikací. Například 80 % lidí uvádí, že ovládají Excel, ve skutečnosti práci s ním zvládá sotva 20 % z testovaných. I proto zaměstnavatelé při hledání nových pracovníků přikládají velký význam mezinárodně uznávaným certifikátům, které dokládají, že jejich držitel s počítačem opravdu pracovat umí.

 

Certifikované dovednosti

Nejznámějším dokladem počítačové gramotnosti je „řidičák na počítač“ – certifikát ECDL. „Jeho držitel při hledání práce zvyšuje své šance, že projde prvním sítem výběru, velkým plusem může být pro ty, kteří se ucházejí o místo v zahraničí. Navíc možnost doložit formálně své znalosti zvyšuje jistotu uchazeče o práci při stresujícím přijímacím řízení,“ připomíná Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

 

Investice, která se vyplatí

Investice do mezinárodně uznávaných certifikátů se podle něj žadatelům o práci velmi brzy vrátí. „Lidé vědí, že pokud při žádosti o zaměstnání předloží doklad dosaženého IT vzdělání, jejich šance na úspěch rostou. Řada firem od uchazečů o zaměstnání dokonce tyto certifikace přímo vyžaduje,” zdůrazňuje Dvořák.

ECDL (European Computer Driving Licence) je celosvětově rozšířený certifikační koncept a je synonymem pro počítačovou gramotnost a digitální kvalifikaci. Zahrnuje celou řadu certifikačních a vzdělávacích programů zaměřených na různé oblasti IT a různé úrovně znalostí.

 

Zde naleznete vyhlášené termíny testování a školení připravující na ECDL testy u akreditovaného testovacího střediska ASI informační technologie s.r.o.

 

 

Zdroj: www.novinky.cz

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika