O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Mohou ECDL testy nahradit maturitní zkoušku?

Mohou ECDL testy nahradit maturitní zkoušku?

Zveřejněno: 03.01.2014

V posledních letech si můžeme v oblasti středoškolského vzdělávání všimnout neustálých změn a snahy o vyladění systému maturit. Dá se říci, že každý rok to mají maturanti nelehké nejen co se týče zvládnutí obsahu učiva, ale i z hlediska orientace v neustáléném způsobu skládání maturit.

Nelehká situace na trhu práce

Státní maturity v současné době z oboru informatiky neexistují, což je zařážející, protože dnes každý z nás v určité úrovni využívá těchto technologií v osobním i pracovním životě. Přestože studenti oblast informačních technologií ovládají často na dost vysoké úrovni, chybí jim pro zaměstanavatel doklad, kterým tuto znalost doloží. A v době, kdy se na jedno pracovní místo často hlásí i desítky zájemců, maturitní vysvědčení či certifikát dokládající tuto dovednost je velkým pomocníkem. Nejen že dokládá dobrou znalost práce s IT daného uchazeče o pracovní místo, šetří navíc výrazně i náklady nového zaměstnavatele, neboť uchazeč se dokáže rychle zapojit do práce jen s kratším zaškolením.

Co je to ECDL?

Jen ve zkratce: ECDL - European Computer Driving Licence je celosvětově rozšířený certifikační koncept počítačové gramotnosti a počítačových znalostí a dovedností. Zahrnuje celou škálu vzdělávacích a certifikačních programů, z nichž nejrozšířenější jsou programy ECDL Core (počítačová, resp. digitální gramotnost a digitální kvalifikace) a ECDL Advanced (profesionální uživatelské znalosti a dovednosti). Koncept ECDL mimo jiné mezinárodně definuje obsah pojmu "Počítačová (digitální) gramotnost" a určuje metodu, jakou je počítačová gramotnost ověřována. Úspěšní absolventi ECDL testů získávají odpovídající ECDL Certifikáty, které mají mezinárodní platnost.

Jak na to?

Zaškolení či jen otestování Vám po celé ČR mohou nabídnout Akreditovaná testovací střediska. Mezi jedno z historicky nejstarších patří ASI informační technologie s.r.o. se sídlem v Mohelnici.  Mezi velké výhody naší firmy patří 4 zkušení akreditovaní ECDL testeřimobilní testovací místnost, kterou můžeme dovézt na jakoukoliv střední školu a provést testovaní zájemců z řad studentů i učitelů (obě skupiny platí nižší cenu za testy).

V současné době je dostupná velká škála testů s různým zaměřením. Jejich kombinace a množství je volitelné a je jen na uvážení zájemce o ECDL testy, jaké testy potřebuje dle svého vlastního pracovního zaměření.

Ráda Vám případné dotazy na detaily testování či jednotlivé moduly zodpovím.

Na otázku zda mohou ECDL testy nahradit na středních školách maturity, mohu odpovědět jediné. ANO!!! 

Fotky:

  • ECDL

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika