O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › Dokončení životního cyklu dokumentu – Spisovna, příprava a provedení skartačního řízení

Dokončení životního cyklu dokumentu – Spisovna, příprava a provedení skartačního řízení

Zveřejněno: 26.11.2013

Modul Spisovna je určen pro správu centrálních i odborových spisoven a evidenci dokumentů v předarchivní péči. Umožňuje příjem dokumentů do spisovny, sledovat a kontrolovat kapacitu úložných míst, sledovat a evidovat zápůjčky. Modul dále vytváří skartační návrhy a skartační protokoly. Takto uložené dokumenty již nevstupují do „běžného života“. K základním evidenčním údajům se přidávají informace o lokaci (místě uložení) a případných výpůjčkách.

Spisovnu je možno pořídit buď jako samostatný modul pro velké organizace nebo jako rozšíření funkčnosti modulu SSD – Systém správy dokumentů pro menší organizace.

Pro práci v modulu Spisovna je rozhodující práce s balíky, kdy referenti pracující ve spisové službě, vyřízené dokumenty umísťují do tzv. balíků a po jejich naplnění je předávají spisovně, která dále odpovídá za jejich správu a skartační řízení. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat o bližší informace k tomuto modulu nebo případnému rozšíření funkčnosti SSD.

Fotky:

Autor:

Mgr. Jaromír Filip

Spisová služba, ECDL

Univerzální lektor schopný jedním dechem fundovaně vysvětlit vše od Spisové služby (SSD, SSL) a její metodiky, přes agendy navázané na spisovou službu (Czech POINT, základní registry, ...) až po ECDL školení a testy.