O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › Změna ve vystavení Dokladu o přidělení identifikačního čísla organizace

Změna ve vystavení Dokladu o přidělení identifikačního čísla organizace

Zveřejněno: 28.02.2013

Na základě častých dotazů si Vás dovolujeme informovat o změně, která nastala ve vystavení Dokladu o přidělení identifikačního čísla organizace.

Od 30.9. 2013 přestal Český statistický úřad vydávat „Výpisy z registru ekonomických subjektů" v tištěné podobě.

Prokazování existence (právní subjektivity) právnických osob, podnikajících fyzických osob či orgánů veřejné moci včetně přiděleného identifikačního čísla (IČ) přebral od 1. 10. 2012 výhradně registr osob (ROS) v rámci ISZR (informačního systému základních registrů).

Český statistický úřad tak začal odkazovat všechny žadatele na kontaktní místa veřejné správy. Tedy tento doklad budou nově vydávat pracoviště CzechPoint jako veřejný výpis z registru osob (ROS). V rámci služeb CzechPoint je tato služba placená.

Údaje z registru ekonomických subjektů bude možné i nadále získávat v elektronické podobě prostřednictvím aplikace dostupné na webových stránkách ČSÚ http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/registr_ekonomickych_subjektu. Výpis z této aplikace má však pouze informativní charakter a ČSÚ jej nedoporučuje používat jako doklad prokazující zde uvedené skutečnosti ve správním nebo jiném řízení.

Zdroj: www.czechpoint.cz

Autor:

Mgr. Jaromír Filip

Spisová služba, ECDL

Univerzální lektor schopný jedním dechem fundovaně vysvětlit vše od Spisové služby (SSD, SSL) a její metodiky, přes agendy navázané na spisovou službu (Czech POINT, základní registry, ...) až po ECDL školení a testy.