O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › SIPO šetří peníze i v Hanušovicích

SIPO šetří peníze i v Hanušovicích

Zveřejněno: 25.11.2008

 Město Hanušovice už počátkem roku 2006 úspěšně zvládlo přechod na ekonomický a evidenční software GINIS firmy GORDIC, který představuje komplexní řešení informačního systému včetně užitečné platby přes SIPO.

Jedním z nasazených ekonomických modulů byl program Daně, dávky, poplatky a pohledávky, který slouží pro zpracování a sledování všech typů pohledávek.

Na začátku roku 2008 proběhla úspěšná kampaň, díky které nyní již téměř 60% občanů Hanušovic využívá k placení pohledávek (zejména poplatku za komunální odpad) služby SIPO. Ostatní platí složenkou, hotově v pokladně Městského úřadu, bance a na poště.

SIPO neboli soustředěné inkaso plateb obyvatelstva, se těší oblibě u veřejnosti již několik desítek let. SIPO je jednoduché. Poplatník pouze postoupí své SIPO číslo organizaci a dá souhlas se strháváním daných částek v určitém termínu ze svého účtu.

ROZHODUJÍCÍ BYLY PRO OBČANY TYTO VÝHODY SIPO 

  • Zřízení služby SIPO je pro občany zdarma, stejně jako pravidelné bezhotovostní převody prostřednictvím SIPO ze strany České pošty. Mnozí z občanů již SIPO využívali při pravidelných úhradách elektřiny, plynu, televize, rozhlasu, nájmu, pojistek.
  • Není potřeba, aby si vyřizoval každý rodinný příslušník své vlastní SIPO číslo. Jediné SIPO číslo může využít až 10 osob! Tato inovace byla vytvořena právě společností GORDIC ve spolupráci s Českou poštou s.p. 
  • Občanovi je umožněno používat jedno spojovací číslo po celou dobu úhrady plateb přes SIPO, tzn. že nebude žádat při změně adresy o nové (nově přistěhovaní občané, chataři).

Iva SolarováChcete úspěšně zavést SIPO i na Vašem úřadě?

Kontaktujte specialistku na SIPO, Ivu Solarovou - tel. 583 430 311, 607 109 318, e-mail: iva.solarova@asi.cz

Autor:

Ing. Zdeněk Kindl

Ředitel společnosti. Ŕídí firemní procesy, rozvoj lidských zdrojů, marketingový mix. Vykonává funkci compliance manažera.

tel. 602564366, email: zdenek.kindl@asi.cz