O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Nový občanský zákoník zahýbe občany i obcemi

Nový občanský zákoník zahýbe občany i obcemi

Zveřejněno: 03.01.2014

Během roku 2013 to mnohokrát vypadalo, že se nový občanský zákoník odloží. Nakonec se však tak nestalo a od 1.1.2014 vstoupil v platnost.

Dotkne se každého z nás

Ať jsme činní v obecních či městských zastupitelstvech či jsme jen "občané", každého z nás se tato výrazná změna dotkne. Bude trvat asi řadu let než se nové zákony usadí a zvykneme si na ně. V tuto chvíli je ovšem potřeba se s těmito novinkami seznámit.

Na začátku roku jsme pro Vás připravili odborné semináře s právníkem a lektorem Mgr. Petrem Mouchou, které jsou zaměřeny na nejdůležitější body Občanského zákoníku, které se nejvíce doktnou obcí, starostů a zastupitelstev.  Školení nese název Obce a nový Občanský zákoník, proběhne v první vlně v Šumperku, Olomouci, Bruntále a Svitavách. Termíny jsou již nyní vyhlášeny a můžete se přihlašovat. Počet míst je omezen.

Více informací Vám poskytne Zuzana Kaňková, DiS.

Školení i pro občany

Jak jsem zmínila, zákoník se dotkne i jednotlivých občanů. Kdo neví, jak to bude se sousedským právem, děděním, ochranou spotřebitele, nabýváním vlastnictví, rodinným právem, apod. může se zúčastnit. Účastníci obdrží písemné materiály, které budou obsahovat nejpodstatnější části zákoníku. Pro občany toto plánujeme se spolupráci s moravskými městy a obcemi. Termíny budou na našich stránkách vyhlášeny v  nejbližší době.

Více informací Vám poskytne Ing. Věrka Urbanová.

 

Fotky:

  • Mgr. Petr Moucha

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika