O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Víme jak na IP kamery

Víme jak na IP kamery

Zveřejněno: 05.06.2013

Nejrychleji rostoucí oblastí mezi sledovacími systémy jsou IP kamerové systémy. Jejich rozvoj je možný díky prudkému rozvoji komunikačních sítí, zvyšování jejich propustnosti a snižování cen za přenesené množství dat. Obecný trend směřuje k digitalizaci a používání IP kamer pro jejich nesporné výhody. Samozřejmostí je prohlížení, záznam či editace obrazu na kterémkoliv místě sítě. V mnoha konkrétních aplikacích revoluční IP technologie nahrazuje analogová řešení z důvodu snížení nákladů či zvýšení bezpečnosti. 

Výhody

Síťový kamerový systém může být vytvořen pomocí specializovaných (IP) kamer nebo pomocí kamer standardních, ale k síti připojených přes videoservery. Videoservery jsou zařízení, která umožňují připojit k počítači standardní bezpečnostní kamery s klasickým výstupem videosignálu.

Systém s IP kamerami je montážně jednodušší. V podstatě stačí zvolené IP kamery pouze připojit do nejbližší LAN (síť Ethernet) zásuvky, zapnout napájení a nastavit volnou IP adresu z rozsahu sítě. V libovolném počítači, který je zapojen do této sítě, se spustí dostupný webový prohlížeč (I Explorer, Netscape apod.), do řádku se napíše adresa požadované IP kamery a už je možno sledovat záběry.

Z pohledu počtu možných IP kamer není žádný problém, důležité je pouze mít vhodně navrženou síť s ohledem na množství dat.

Při zavádění pozorovacích systémů je důležité vybrat kamery, které vyhovují potřebám konkrétní organizace a instalace. To zahrnuje výběr specifického typu kamery pro místo, kde má být kamera instalována, a dále komplikovanost místa umístění, zahrnující fixní PTZ zoom, kontrolu proti vandalům, kamery s rozptylem 360 stupňů apod.

Pokud máte zájem o konzultaci a nasazení IP kamer, kontaktujte naše specialisty.

Autor:

Václav Kalbáč

Odborník na hardware a software, který Vás jistě překvapí nejen znalostmi, ale i svým vzhledem.

Energetika
Ubytování a turistika