O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Povinné internetové stránky pro akciové společnosti od 1.1.2014

Povinné internetové stránky pro akciové společnosti od 1.1.2014

Zveřejněno: 17.10.2013

Zákon o obchodních korporacích přináší od příštího roku mnoho změn. Důležitou změnou je povinnost akciových společností vlastnit internetové stránky. Nově vzniklá akciová společnost si musí zřídit internetové stránky bez zbytečných odkladů ihned po svém vzniku. Pro již existující akciové společnosti začne platit povinnost ihned od účinnosti zákona. Povinnost vlastnit webové stránky platí jak pro akciovou společnost s akciemi na majitele, tak i pro společnosti s akciemi na jméno.

Internetové stránky mají sloužit jako jeden z komunikačních prostředků mezi společností a akcionáři. Stránky by měly obsahovat mj. tyto údaje: název a sídlo firmy, IČO společnosti a údaj o zápisu v obchodním rejstříku. Dále pozvánky na valné hromady, které musí byt viditelné na webu minimálně do konání valné hromady.

Pro společnosti s ručením omezeným povinnost platí jen v případě, když mají zřízené internetové stránky. Jestliže společnost nedodrží zákon, hrozí ji pokuta.

Máte zájem o internetové stránky pro vaši společnost? Zajístíme registraci vhodné domény, webhosting, vytvoření a správu webových stránek, které budou splňovat požadavky zákona.

V případě zájmu nás kontaktujte

Autor:

Bc. Lukáš Fiala

Spisová služba, programování

Školitel spisové služby a webmaster s velkým citem pro grafiku a programování.

Energetika
Ubytování a turistika