O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Přechod roku 2014/2015 v modulu GINIS Standard DDP

Přechod roku 2014/2015 v modulu GINIS Standard DDP

Zveřejněno: 27.01.2015

Jelikož máme stále přelom roku 2014/2015, objeví se občas  dotazy ohledně zadávání nových poplatníků, popřípadě jak nahlédnout do minulých období.

 

Co se týče zadávání nového poplatníka, nejsme nijak omezeni tím, že není ještě uzavřeno období 2014 v GINISu. Poplatníka můžeme zadat bez problémů v roce 2014 tak, že zadáme správné datum vzniku – implicitně se předplňuje datum aktuálního dne. Dále doplníme datum vzniku předpisu, jeho splatnost a částku. To znamená, že můžeme standardně pracovat jako po celý rok.

 

Pokud je potřeba nahlédnout do minulých obdobínejdeme přes menu Agenda – Účetní období, ale při výběru pohledávky –Agenda – Změna pohledávky (Ctrl + P) – si zvolíme období, do kterého chceme nahlížet. Naznačeno v přiloženém obrázku. Takto se můžeme podívat například na aktivní poplatníky v minulých letech, které máme teď ukončeny. Na ukončené poplatníky je možné rovněž nahlédnout v letošním roce, a to tak, že zaškrtneme kolonku Ukončené v seznamu poplatníků (nachází se nad tlačítkem Podání).

Autor:

Tadeáš Pechan

Poplatky, přestupky, registry

Zabývá se praktickým školením programů GORDIC, kdy si uživatel vše vyzkouší, ptá se a hned dozvídá...

Během školení Vám lektor vysvětlí vše od salda, vymáhání místních poplatků, tiskových sestav až po generování složenek v programu DDP (GINIS Express i Standard). Dále navázání DDP na pokladnu, finační účtárnu a v komunikaci s bankou spáruje bezhotovostní platby.

Podívá se s Vámi na oblast Přestupků - PRR (vnitřní věci, motorová vozidla, městská policie), Registr obyvatel - ROB (všeobecnou práci s programem a načítání změnových dávek s návazností na Registr obyvatel - Volby - ROV a Matriku).

Energetika
Ubytování a turistika