O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Microsoft spouští konkurenci Chromecastu od Google

Microsoft spouští konkurenci Chromecastu od Google

Zveřejněno: 23.02.2015

Microsoft v září loňského roku představil vlastní adaptér podporující bezdrátové technologie Wireless Displej (WiDi) a Miracast. Když jej zasunete do HDMI konektoru staršího televizního přijímače, který tuto funkci nenabízí, umožní vám zrcadlit na televizi obraz z obrazovky přístroje, který WiDi nebo Miracast podporuje. Wireless Display Adapter v podstatě nahrazuje HDMI kabel.

 

Technologie WiDi jsou vedle některých moderních televizorů zpravidla vybaveny notebooky, ale zvládají ji i některé tablety a mobilní telefony. Podobných adaptérů je na trhu několik a prakticky stejné zařízení i na našem trhu nabízí například Asus, Belkin HP nebo Lenovo.  

 

Nyní tento adaptér vyráběný přímo se značkou Microsoft začne společnost nabízet i na českém trhu. V prodeji by měl být od března letošního roku za doporučenou cenu 1 799 korun. To odpovídá ceně konkurenčních adaptérů, ale je vyšší, než za kolik je nyní k dostání podobně vypadající zařízení od Googlu, které ale nabízí o něco více funkcí. Na druhou stranu, není tak univerzální.

 

Zdroj: technet.cz

Autor:

Václav Kalbáč

Odborník na hardware a software, který Vás jistě překvapí nejen znalostmi, ale i svým vzhledem.

Energetika
Ubytování a turistika