O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Hromadné generování předpisů v DDP na začátku roku

Hromadné generování předpisů v DDP na začátku roku

Zveřejněno: 31.12.2013

Opět nastalo ne všemi zrovna oblíbené období začátku roku. Pro modul DDP je toto období důležité zvláště pro potřebu generování předpisů, jak už k místním poplatkům, tak i ke specifičtějším příjmům, které se liší obec od obce. Co je nutné pro správné vygenerování předpisů?

Důležité je, aby bylo řádně u všech poplatníků zadáno datum konce platnosti. Tím se omezí nechtěné vygenerování předpisu, pro ukončeného poplatníka a následné nechtěné zaslání složenky, či zahrnutí do SIPO dávky.

Další důležitou věcí je mít korektně vyplněnou kartu poplatníka. Bohužel nestačí pouze zadat částku celkem, která by měla být poplatníkovi předepsána. Nejlepší je mít vždy vyplněnu jak sazbu, tak počet a částka celkemse nám takto automaticky vyplní. Pokud bychom měli vyplněnou pouze částku, ale ne počet, vygeneruje se nám nulový předpis, tudíž jakoby se vůbec nic nevygenerovalo. Pokud vše bude regulérně vyplněno, zamezíme tomu, že poplatník omylem neobdrží složenku, popřípadě není zahrnut do SIPO dávky.

Fotky:

Autor:

Tadeáš Pechan

Poplatky, přestupky, registry

Zabývá se praktickým školením programů GORDIC, kdy si uživatel vše vyzkouší, ptá se a hned dozvídá...

Během školení Vám lektor vysvětlí vše od salda, vymáhání místních poplatků, tiskových sestav až po generování složenek v programu DDP (GINIS Express i Standard). Dále navázání DDP na pokladnu, finační účtárnu a v komunikaci s bankou spáruje bezhotovostní platby.

Podívá se s Vámi na oblast Přestupků - PRR (vnitřní věci, motorová vozidla, městská policie), Registr obyvatel - ROB (všeobecnou práci s programem a načítání změnových dávek s návazností na Registr obyvatel - Volby - ROV a Matriku).

Energetika
Ubytování a turistika