O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Implementace a zaškolení modulu Evidence poplatků ze psa v Brně – Židenicích

Implementace a zaškolení modulu Evidence poplatků ze psa v Brně – Židenicích

Zveřejněno: 02.09.2013

Stále více zákazníků firmy GORDIC využívá modulu Evidence poplatků ze psa (řady GINIS), který je výborným nástrojem rozšíření funkčnosti modulu DDP. V měsíci srpnu byl tento modul implementováno a zaškolen na úřadu městské části Brno – Židenice.

Evidence psů, je agenda, kterou řeší každý úřad evidující místní poplatky. Tento rozšiřující modul výrazně pomáhá uživatelům evidovat a hlavně kontrolovat správnost výpočtu výsledné částky předpisu.

Představte si následující situaci na úřadě, který má více sazeb – sazba za jednoho psa, za dva a více psů a ty se ještě mohou lišit částkami, jestli je pes v panelovém či rodinném domě. Do toho nám samozřejmě mohou zasahovat i slevy pro důchodce, pro psy z útulků, individuální slevy  atp.

Při tomto výčtu podmínek se nám může stát následující příklad. Poplatník má dva psy, jeden mu v průběhu roku zemře, ale za dva měsíce si pořídí dalšího. Mezitím se však přestěhoval z panelového domu do rodinného, a v záři se stane důchodcem, takže je nutné uplatnit slevu. Pro tento příklad je nutné určit celkovou cenu za rok, třeba při měsíční alikvotaci.

K tomu slouží modul Evidence psů, kde je možné si naadministrovat jednotlivé sazby a slevy. Zároveň je umožněna výrazně vyšší identifikace psa – možnost zadání rasy, čísla známky, adresy objektu, který pes střeží a dokonce i fotku.

Uživatel může během roku na kartě majitele měnit počet psů, jejich sazby a zároveň slevy. Na záložce výpočet si může zkontrolovat průběh výpočtu, které slevy a sazby do něj zasahují.

Fotky:

Autor:

Tadeáš Pechan

Poplatky, přestupky, registry

Zabývá se praktickým školením programů GORDIC, kdy si uživatel vše vyzkouší, ptá se a hned dozvídá...

Během školení Vám lektor vysvětlí vše od salda, vymáhání místních poplatků, tiskových sestav až po generování složenek v programu DDP (GINIS Express i Standard). Dále navázání DDP na pokladnu, finační účtárnu a v komunikaci s bankou spáruje bezhotovostní platby.

Podívá se s Vámi na oblast Přestupků - PRR (vnitřní věci, motorová vozidla, městská policie), Registr obyvatel - ROB (všeobecnou práci s programem a načítání změnových dávek s návazností na Registr obyvatel - Volby - ROV a Matriku).

Energetika
Ubytování a turistika