O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › Implementace a zaškolení modulu Evidence poplatků ze psa v Brně – Židenicích

Implementace a zaškolení modulu Evidence poplatků ze psa v Brně – Židenicích

Zveřejněno: 02.09.2013

 Stále více zákazníků firmy GORDIC využívá modulu Evidence poplatků ze psa (řady GINIS), který je výborným nástrojem rozšíření funkčnosti modulu DDP. V měsíci srpnu byl tento modul implementováno a zaškolen na úřadu městské části Brno – Židenice.

Evidence psů, je agenda, kterou řeší každý úřad evidující místní poplatky. Tento rozšiřující modul výrazně pomáhá uživatelům evidovat a hlavně kontrolovat správnost výpočtu výsledné částky předpisu.

Představte si následující situaci na úřadě, který má více sazeb – sazba za jednoho psa, za dva a více psů a ty se ještě mohou lišit částkami, jestli je pes v panelovém či rodinném domě. Do toho nám samozřejmě mohou zasahovat i slevy pro důchodce, pro psy z útulků, individuální slevy  atp.

Uživatelská administrace slev a sazeb

Při tomto výčtu podmínek se nám může stát následující příklad. Poplatník má dva psy, jeden mu v průběhu roku zemře, ale za dva měsíce si pořídí dalšího. Mezitím se však přestěhoval z panelového domu do rodinného, a v záři se stane důchodcem, takže je nutné uplatnit slevu. Pro tento příklad je nutné určit celkovou cenu za rok, třeba při měsíční alikvotaci.

K tomu slouží modul Evidence psů, kde je možné si naadministrovat jednotlivé sazby a slevy. Zároveň je umožněna výrazně vyšší identifikace psa – možnost zadání rasy, čísla známky, adresy objektu, který pes střeží a dokonce i fotku.

Uživatel může během roku na kartě majitele měnit počet psů, jejich sazby a zároveň slevy. Na záložce výpočet si může zkontrolovat průběh výpočtu, které slevy a sazby do něj zasahují.
 

Autor:

Ing. Zdeněk Kindl

Ředitel společnosti. Ŕídí firemní procesy, rozvoj lidských zdrojů, marketingový mix. Vykonává funkci compliance manažera.

tel. 602564366, email: zdenek.kindl@asi.cz