O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › Pilotní provoz Spisové služby Lite společnosti Gordic® na obecním úřadě Loučná nad Desnou

Pilotní provoz Spisové služby Lite společnosti Gordic® na obecním úřadě Loučná nad Desnou

Zveřejněno: 16.12.2009

 Společnost GORDIC® v reakci na usnesení vlády ze dne 19.10.2009 připravila několik variant řešení pro komunikaci se systémem datových schránek a spisové služby.

Pro nové zákazníky, především menší subjekty (obce, školy, atd.), které budou využívat hostingu (u nadřízené obce, krajského úřadu nebo u naší společnosti), je určena Spisová služba Lite (SSD). Ta představuje unikátní spojení 4 současných modulů SSL (Univerzální spisový uzel, Podatelna, Výpravna, Spisovna) v jediné aplikaci.

Co Spisová služba Lite nabízí:

  • vyřešení „problému“ samotné existence datových schránek a možnost s nimi pohodlně pracovat,
  • základní funkčnost spisové služby (podání dokumentu, jeho evidence, odeslání, vložení do spisu, vyřízení), ale i zveřejnění dat na „úřední desku“ a uložení (archivace) do spisovny,
  • uložení dat na zálohovaných serverech (bezpečné úložiště)

Jednou z prvních organizací v Olomouckém kraji, která se pro toto řešení rozhodla byla obec Loučná nad Desnou. Po prvním seznámení a proškolení pracovníků v červenci 2009 následovala úprava obálkových sestav a běžný provoz spisové služby. Napojení SSL na datovou schránku obce bylo po dohodě realizována v měsíci říjnu.

Spisová služba Lite je provozována v hostingovém centru společnosti ASI Informační technologie s.r.o. a ve vztahu k datovým schránkám zabezpečuje také konverzi elektronických dokumentů do formátu PDF-A (prostřednictvím produktu společnosti Software602) a plnohodnotnou práci s elektronickým podpisem.

 

Autor:

Ing. Zdeněk Kindl

Ředitel společnosti. Ŕídí firemní procesy, rozvoj lidských zdrojů, marketingový mix. Vykonává funkci compliance manažera.

tel. 602564366, email: zdenek.kindl@asi.cz