O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Windows 10 zdarma pro všechny uživatele

Windows 10 zdarma pro všechny uživatele

Zveřejněno: 29.06.2015

Windows 10 budou zdarma pro všechny zájemce. Výrobce nejrozšířenějšího operačního systému pro osobní počítače oznámil, že novou generaci Windows nabídne bezplatně všem uživatelům s odpovídajícím zařízením bez ohledu na to, zda mají legální kopii stávajícího systému. Tato nabídka se týká koncových uživatelů, firemním zákazníkům Microsoft nadále nabízí placené licenční smlouvy.

 

Microsoft jako jeden z důvodů globální "amnestie" uvádí, že řada uživatelů ani neví, že jejich instalace není legální. Pirátské kopie jsou přitom podle vlastních výzkumů Microsoftu bezpečnostním rizikem kvůli chybějícím bezpečnostním záplatám i faktu, že část nelegálně šířených kopií obsahuje malware.

 

Aby to ale nebylo tak jednoduché, vydal Microsoft prohlášení, podle kterého si majitelé nelegálních kopií budou moci nainstalovat nový systém, ale nedojde tak k jeho legalizaci.

 

"Naším cílem vždy bylo zajistit zákazníkům co nejlepší zkušenost se systémem Windows. S příchodem Windows 10 bude možné i zařízení s nelegálním systémem upgradovat na Windows 10, tento upgrade však nezmění pravost licence na legální. Nelegální kopie Windows nejsou vydávány společností Microsoft, nejsou správně zalicencované a podporované společností Microsoft či jiným důvěryhodným partnerem. V případě, že systém je rozpoznán jako nelegální či špatně zalicencovaný před samotným upgradem, toto zařízení bude i nadále po provedení upgradu považováno za nelegální či špatně zalicencované."

Zdroj: tech.ihned.cz

Autor:

Václav Kalbáč

Odborník na hardware a software, který Vás jistě překvapí nejen znalostmi, ale i svým vzhledem.

Energetika
Ubytování a turistika