O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › ECDL připravuje nový modul - Vyhledávání, vyhodnocování a zpracování informací z internetu

ECDL připravuje nový modul - Vyhledávání, vyhodnocování a zpracování informací z internetu

Zveřejněno: 28.10.2016

Modul M15 - Vyhledávání, vyhodnocování a zpracování informací z internetu (Managing Online Information) je zaměřen na oblast online dostupných informací.

Úspěšný absolvent by měl znát typy i zdroje informací na internetu, definovat dotazy pro nalezení požadovaných informací, být schopen správně vyhodnotit získané informace, umět je třídit a uspořádat/organizovat s využitím podpůrných SW nástrojů, umět vytvořit nový obsah na základě nalezených informací, a být schopen strukturovaného předání získané informace včetně dodržení etických i zákonných norem.

Dostupnost modulu je plánována na konec roku 2016.

Jedná se o další novou oblast digitálních dovedností, která je na trhu práce velice žádána a ze které lze složit mezinárodně uznávanou zkoušku.

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika