O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Windows 8 - jak s ním vůbec pracovat?

Windows 8 - jak s ním vůbec pracovat?

Zveřejněno: 20.03.2014

Většina veřejnosti zaznamenala informaci o tom, že od dubna 2014 končí firma Microsoft podporu pro operační systém Windows XP. Ale co to v praxi vlastně znamená?

Pro "normální" uživatele, kteří používají výše jmenovaný systém a že je jich hodně, z toho plynou dvě možnosti:

  1. zůstanou u současného operačního systému XP a v důsledku ukončení technické podpory a aktualizací mají větší možnost napadení svého počítače virem
  2. přejdou na jiný, novější systém, což v současné době bude pravděpodobně Windows 8 (resp. 8.1.)

Právě u druhé varianty, tedy přechodu na nový operační systém, zažívají uživatelé často nemalý šok. Jelikož ne každý má k dispozici dotykový monitor, pro který byl Windows 8 původně určen. Najednou tedy koukáte na systém, který většina i pokročilejších uživatelů se zkušeností na předchozích Windows, nedokáže takřka používat. Většina uživatelů je nadmíru rozčarovaná.

Jako školící středisko si jsme tohoto faktu vědomi a proto jsme do nabídky školení zahrnuli i kurz Jak na Windows 8.1. Kurz je určen pro normální uživatele a jeho cílem je ukázat, co kde a jak ve Windows 8.1 najdete. Připravili jsme pro účastníky spoustu vychytávek, klávesových zkratek a individuálních nastavení. Po absolvování kurzu zjistíte, že Windows 8.1. nejsou "zase tak špatné".:-)

V případě, že byste měli zájem o toto školení, aktuálně vyhlášené termíny naleznete v sekci Školení: www.asi.cz/skoleni. Vzhledem k tomu, že disponujeme mobilní učebnou s tímto systémem, provádíme i individuální školení u zákazníků.

V případě zájmu o detailnější informace, mne kontaktujte na emailu: zuzana.kankova@asi.cz nebo na mobilu 606 535 636.

Zuzana Kaňková, DiS.

 

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika