O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Odeslání výkazů do CSÚIS – chyba certifikátu

Odeslání výkazů do CSÚIS – chyba certifikátu

Zveřejněno: 02.10.2015

Většina uživatelů  v červnu 2015 narazila na problém při odesílání výkazů na CSÚIS. Problém se týkal podpisových certifikátů.

Návod na odstranění problému:

Windows 7
Windows 8 a 8.1

Certifikační autorita I.CA oznámila, že z důvodu nesplnění podmínek pro zařazení kořenových certifikátů autority do programu Microsoft Root Certificate Program, nebudou od 23. 6. 2015 serverové certifikáty vydané touto autoritou v prostředí MS Windows a Internet Explorer automaticky považovány za důvěryhodné pro ověření identity webového serveru.

 

Pro minimalizaci dopadů na koncové uživatele byly na HTTP rozhraních IISSP dne 19. 6. 2015 ve večerních hodinách vyměněny serverové certifikáty za certifikáty vydané certifikační autoritou PostSignum, kterých se tento problém netýká. Výměna certifikátů neproběhla na rozhraních pro volání webových služeb, kde zůstanou stávající certifikáty vydané I.CA.

 

Řešením tohoto problému bylo ruční nastavení kořenových certifikátů PostSignum.

 

Postup byl/je následující:

V nabídce start napište certmgr.msc, zobrazí se manažer pro správu certifikátů a vyhledejte následující certifikáty:

  • I.CA Standard Certification Authority, 09/2009 s platností do 1.9.2019
  • I.CA standard root certificate s platností do 1.4.2018

 

Více viz obrázek v příloze.

 

Po otevření jednotlivého certifikátu přejděte na kartu Podrobnosti a stiskněte Upravit vlastnosti. Na záložce Obecné zaškrtněte volbu ověření serveru a potvrďte tlačítkem OK. Uvedený postup proveďte u obou certifikátů.

Fotky:

Autor:

Tadeáš Pechan

Poplatky, přestupky, registry

Zabývá se praktickým školením programů GORDIC, kdy si uživatel vše vyzkouší, ptá se a hned dozvídá...

Během školení Vám lektor vysvětlí vše od salda, vymáhání místních poplatků, tiskových sestav až po generování složenek v programu DDP (GINIS Express i Standard). Dále navázání DDP na pokladnu, finační účtárnu a v komunikaci s bankou spáruje bezhotovostní platby.

Podívá se s Vámi na oblast Přestupků - PRR (vnitřní věci, motorová vozidla, městská policie), Registr obyvatel - ROB (všeobecnou práci s programem a načítání změnových dávek s návazností na Registr obyvatel - Volby - ROV a Matriku).

Energetika
Ubytování a turistika