O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Národní informační seminář ECDL-CZ přinesl velkou změnu v chápání ECDL testů a celoživotního vzdělávání

Národní informační seminář ECDL-CZ přinesl velkou změnu v chápání ECDL testů a celoživotního vzdělávání

Zveřejněno: 19.09.2013

Letos jako již každoročně po prázdninách proběhl v Praze Národní informační seminář ECDL-CZ. Tentokrát se konal 18.září a hlavním tématem byl program "New ECDL", který byl letos představen po celém světě.

Význam ECDL testování v celosvětovém měřítku je dán tím, že představuje mezinárodně uznávanou, objektivní, standardizovanou metodu pro ověření počítačové gramotnosti pomocí praktických testů.

Každý rok se na Národním semináři představují novinky v tomto konceptu. Seminář je určen hlavně pracovníkům akreditovaných testovacích středisek, jejich pracovníkům, ale i vzdělávacím zařízením (střední a vysoké školy), které koncept ECDL využívají. Letos se mezi dvěma stovkami účastníků semináře objevili i zástupci ministerstev a několika dalších podobných institucí.

Úvodní slovo semináře přednesla prezidentka České společnosti pro kybernetiku a informatiku prof.RNDr. Olga Štěpánková, CSc. a po kratším úvodu představila prvního řečníka, kterým byl Jakub Christoph, European Development Manager. Jakub Christoph informoval o programu ECDL z mezinárodního pohledu. Dalším řečníkem byl Ing. Jiří Chábera, který představil program "New ECDL" detailněji. Dále poukázal na nově zaváděné moduly, novinky v akreditaci platforem, a další...

Posledním řečníkem v dopoledním bloku byl Michal Rada, představitel Ministerstva vnitra ČR, který poukázal na nezbytnosti vysoké počítačové gramotnosti u moderních úředníků pracujících v moderních veřejné správě a jejich vzdělávání.

Po obědě následoval odpolední blok s informacemi hlavně pro akreditované testery a diskuze. Veškeré novinky Vám představím v následujících článcích.

Fotky:

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika