O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Tři čtvrtiny Čechů si neví rady s počítačem, ukázal průzkum

Tři čtvrtiny Čechů si neví rady s počítačem, ukázal průzkum

Zveřejněno: 11.08.2014

Polovina Čechů hodnotí své počítačové dovednosti jako velmi dobré a 29 procent jako dobré. Ve skutečnosti si tři čtvrtiny obyvatel ČR s počítačem nerozumí a dobře s ním umí pracovat jen sedm procent. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK prezentovaného na tiskové konferenci.

Kvůli zvýšení dovedností a znalostí v souvislosti s využíváním digitálních technologií spustil operátor O2 spolu s internetovou firmou Seznam.cz testovací aplikaci TQ test, prostřednictvím které si mohou uživatelé bezplatně ověřit svou skutečnou technologickou gramotnost.

"Z našich průzkumů například vyplývá, že chytrý telefon vlastní 44 procent obyvatel ČR, mobilní internetové připojení má ale jen 64 procent těchto uživatelů. Přitom největší výhodou chytrých telefonů je právě jejichpřipojení k internetu," uvedl mluvčí O2 Martin Žabka.

Otázky použité v testu na webu www.tqtest.cz byly navržené ve spolupráci s Českou společností pro kybernetiku a informatiku, pracovní skupinou ECDL-CZ, která je garantem konceptu digitální gramotnosti ECDL v České republice. Po vyplnění testu se každý účastník dozví nejen hodnotu svého technologického kvocientu, ale obdrží i diplom se slovním hodnocením.

Zdroj: www.lidovky.cz

Autor:

Zuzana Kaňková

MS Office, ECDL testy (Core, Advanced)

Zasvětí Vás do programů MS Office a Windows a ukáže spoustu zajímavých vychytávek a užitečných věcí, které každý uživatel jistě ocení. Hlavní mottem je efektivita a usnadnění kancelářské práce. ECDL testerem je od roku 2005. V roce 2015 získala akreditaci v úrovni Advanced.

Zastřešuje školení a ECDL testy ve školícím středisku Efektivní školení.cz. Spolu s Věrkou Urbanovou neustále připravuje nová témata a lektory.

Energetika
Ubytování a turistika