O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaEnergetika › Sluneční energie ve službách ASI

Sluneční energie ve službách ASI

Rozvoj informačních technologií s sebou nese jednu negativní souvislost a tou je výrazné zvyšování spotřeby elektrické energie. Co takhle využít obnovitelné zdroje?

Málokdo si uvědomuje fakt, že pro zajištění fungování internetu, emailu, telefonů a dalších online služeb, na které si velmi rychle a rádi zvykáme a využíváme, musí na celém světě běžet trvale a současně stovky a tisíce elektronických zařízení spotřebovávajících spoustu energie, jejíž výroba z neobnovitelných zdrojů zatěžuje naše životní prostředí.

Také vědomí této skutečnosti vedle pochopitelných ekonomických důvodů vedlo k rozhodnutí GORDIC® resellera Mohelnice (ASI informační technologie s.r.o.) vybudovat na střeše sídla firmy fotovoltaický systém firmy GBC Montáže s.r.o. s okamžitým výkonem 10 kWp a předpokládaným ročním výkonem výroby elektrické energie v hodnotě 10 MWh. Systém má za cíl pokrytí dvou třetin celkové roční spotřeby elektrické energie objektu.

Ročně systém ušetří 8500 kg oxidu uhličitého

Přínos fotovoltaických zdrojů elektrické energie k ochraně klimatu a životního prostředí je nezanedbatelný. Přeměna sluneční energie v elektrickou je ekologicky čistá, neprodukující žádný toxický odpad, plyn, popílek ani hluk. Jeden kilowat instalovaného výkonu fotovoltaického systému ušetří ročně přibližně 850 kg emisí oxidu uhličitého. Při předpokládaném výkonu firmy systém ušetří přibližně 8500 kg CO2 za rok, při očekávané životnosti systému 30 roků se jedná o 255 000 kg CO2

Podívejte se na stránky výrobce fotovoltaické elektrárny.


Zveřejněno: 16. 8. 2008