O firmě | Kontakty | Povedlo se | Kariéra | Podpora | Youtube

× Facebook Sledujte nás na Facebooku Vyplatí se to ;-)

Úvodní stranaČlánky › Modul Registr Autorizovaných Konverzí

Modul Registr Autorizovaných Konverzí

Zveřejněno: 05.12.2018

Všichni naši zákazníci, kteří poskytují služby CzechPoint v rámci těchto služeb mohou sami používat a poskytují veřejnosti možnost Autorizované konverze dokumentů, ať už z listinné podoby do elektronické nebo naopak. Aby měl konvertovaný dokument stejnou právní váhu jako originál, je nutné použít právě tuto službu. Při konverzi dokumentů vedených ve spisové službě je nicméně postup konverze přes portál CzechPointu poměrně zdlouhavý.

Modul Registr Autorizovaných Konverzí (RAK) dovoluje provádět konverze dokumentů přímo v systému spisové služby. Pokud ve spisové službě vedete analogový nebo elektronický dokument, lze přímo z detailu daného dokumentu zažádat o konverzi dokumentu do jeho protější podoby. Tato žádost se pak zaregistruje právě v RAKu, ve kterém je lze rychle a jednoduše zpracovávat. RAK za Vás volá rozhraní CzechPointu, automaticky připojí k výslednému dokumentu doložku o konverzi, a ve spisové službě automaticky změní typ dokumentu na správný.

Více informací o modulu RAK můžete získat zde: www.gordic.cz/produkty/ginis/konfigurace-a-administrace/registr-konverzi/

Autor:

Jakub Jeřábek

Specialista IT a informačního systému GINIS standard