O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › GINIS Standard – kopie dokladů pro opakující se operace

GINIS Standard – kopie dokladů pro opakující se operace

Zveřejněno: 04.11.2015

Pokud Vaše organizace používá ekonomické moduly od firmy GORDIC a to GINIS Standard a máte pravidelně se opakující operace, usnadněte si práci zadáváním a to pomocí Kopií dokladů. Jak to vše funguje?

 

UCT – pořizovač účetních dokladů

V pořizovači účetních dokladů je nutné si zobrazit detail vašeho dříve napořizovaného dokladu. Pak přes menu Funkce zvolte Kopie dokladu. Tím dojde k automatickému založení nového účetního dokladu se stejným účtováním jen s aktuálním měsícem. V tuto chvíli je možné buď doklad schválit a proúčtovat, nebo přes tlačítko Opravit změnit hlavičku dokladu, nebo jednotlivé položky dokladu.

 

POK – pokladna

Modul pokladna vytváří kopii obdobně jako modul UCT. V detailu dříve pořízeného pokladního dokladu zvolíte menu Funkce a Kopie dokladu. Tím dojde k založení kopie dokladu pod dnešním dnem. Vše je možné ještě opravit, nebo již provést tisk. Kopie se vytváří i s variabilními symboly.

 

KDF – kniha došlých faktur
POU – kniha poukazů
KOF – kniha odeslaných faktur

V těchto agendách je možné kopii vytvořit v seznamu faktur. Jednu fakturu si vyberete, myší označíte a pak přes menu Činnosti zvolíte Podání dle vzoru. Modul se vás jen zeptá, zda zkopírovat jen Hlavičku dokladu, Popis dokladu, nebo i Rozpis plateb, Krytí dokladu a Likvidaci dokladu.

 

Závěrem jen připomenu, že GINIS se řídí pomocí parametrů, pokud se Vám dle popisu kopie dokladů nenabízí, požádejte svého administrátora a povolení příslušných parametrů.

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika