O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › 3. Typy a triky pro práci se software Gordic - prohlížeč Vidrun

3. Typy a triky pro práci se software Gordic - prohlížeč Vidrun

Zveřejněno: 26.05.2014

Pokud uživatelé jakéhokoliv programu firmy Gordic se rozhodnou pro tisk, sestava nebo výkaz se před tiskem vždy zobrazí v prohlížeči Vidrun. Po prvním spuštění tohoto prohlížeče sestav doporučujeme provést základní nastavení pro usnadnění práce. Toto nastavení pak bude pro všechny programy společné.

  • Zobrazení podsvícení kurzoru

Zapíná se přes menu Editace/Zobrazit podsvícení kurzoru. Po této volbě se v prohlížeči zobrazí žlutý řádek, který nám říká, kde se nachází kurzor myši. To usnadní čtení např. částek při dlouhém řádku.

  • Zrušení dotazu na ukončení prohlížeče

Po zavření prohlížeče Vidrun (např. přes menu Soubor/Konec) se uživateli zobrazí dotaz zda skutečně prohlížeč zavřít. Pokud tuto hlášku nechcete stále odklikávat, zvolte menu Nastavení/Nastavení prohlížeče a zrušte fajfku v kolonce Potvrzovat ukončení prohlížeče.

  • Zobrazení názvu předvolby tisku

Ve stejném menu Nastavení\Nastavení prohlížeče je možné kliknutím myší vložit fajfku pro Zobrazit název předvolby. Tím se v prohlížeči zobrazí název tiskárny a také její nastavení. Např. zda je tisk na A4 na výšku, nebo naležalo.

  • Kontinuální zobrazení

Při prvotním nastavení prohlížeče je nastaven jen pohled na jednu stránku a na další se musí uživatel vždy přepínat pomocí šipek. Pro snažší prohlížení jednotlivých listů si přes menu Pohled zvolte Kontinuální zobrazení. Jakmile skončí jedna stránka, hned za ní začíná další a pokud je text na první straně jen do půlky, uživatel neuvidí prázdnou půlstranu, ale hned stránku následující s dalším textem.

  • Vytvoř si vlastní předvolbu tisku

Vkládáte sestavy do šanonu a levý okraj je krátký, tedy po prodírkování není vidět celý text na levé straně, tak přes menu Nastavení/Nastavení předvoleb tisku, přes tlačítko Přidat si vytvořte novou předvolbu tisku s již nataveným levým okrajem např. na 3 cm.

  • Uložení tiskové předvolby k příslušné sestavě

Když už jsme si vytvořili novou předvolbu tisku, tak po její volbě přes menu Tisk/Výběr předvolby tisku, zvolíme menu Tisk/Uložení tiskové předvolby. Tím se nám k příslušné sestavě uloží tisková předvolba a my ji nemusíme vybírat při každém tisku. Toto je důležité hlavně u textových sestav, které natahují potřebný počet řádků na stránku. 

Fotky:

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika