O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › 2. Tipy a triky pro práci se software Gordic - HotKey (horké klávesy)

2. Tipy a triky pro práci se software Gordic - HotKey (horké klávesy)

Zveřejněno: 01.05.2014

Pokud v programu WinUCR – účetnictví a rozpočet chcete pracovat rychleji a pohodlněji, nadefinujte si pro opakující se operace (např. pořizování, prohlížení, tisky) klávesové zkratky.

Nastavení je snadné. V Programu účetnictví a rozpočet půjdeme přes menu Souhrn\Změny\Zadávání HotKey. Po potvrzení této volby se objeví okno, že „Režim zadávání horkých kláves je ZAPNUT“. Nyní musíme zvolit funkci, kterou často používáme a té pak přiřadit svojí klávesovou zkratku. Například zvolíme menu Účetnictví\Pořizování\Účtování a objeví se nové okno ve kterém si pro tuto funkci klávesovou zkratku zvolíme (viz obrázek). Nejlepší může být používání klávesy, které se nachází na klávesnici v první řadě. Klávesa F1 je určena pro nápovědu a nám pro naše nastavení zůstávají klávesy F2 až F9. Zvolíme v našem příkladu F2, potvrdíme OK a máme nastaveno. Jaké další funkce doporučit pro HotKey?


F2 – pořizování účetnictví
F3 – opravy
F4 – prohlížení roz + měsíc
F5 – tisk výkazů účetnictví
F6 – tisk výkazů rozborů
F7 – Uzávěrka M\ kontrolní chod
F8 – Uzávěrka M\ archív
F9 – přeindexace


Pokud jsme potřebné klávesové zkratky nastavili, musíme nyní režim zadávání opět vypnout. Půjdeme tedy znovu přes menu Souhrn\Změny\Režim zadávání HotKey a objeví se informační hláška „Režim zadávání horkých kláves je VYPNUT“.  Pokud nyní chceme jednotlivou funkci vyvolat, nemusíme již používat textové menu a to myší proklikávat, ale stačí použít přednastavenou horkou klávesu. Vyzkoušejte, věřím, že práce s programem se Vám zrychlí.

Fotky:

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika