O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › GINIS Standard – kopie dokladu pro rychlejší práci

GINIS Standard – kopie dokladu pro rychlejší práci

Zveřejněno: 28.05.2015

Dnes si představíme, jak v jednotlivých EKO modulech GINIS Standard je možné využít již dříve pořízeného dokladu, jako vzor pro nový.

 

Bezhotovostní moduly – KDF, KOF, POU

Pokud pravidelně dostáváme např. fakturu za elektrickou energii, nemusí vše vyplňovat stále dokola (hlavičku dokladu, popis, účtování likvidace a krytí). Stačí v seznamu faktur vyhledat již dříve pořízenou fakturu a v textovém menu seznamu zvolit Činnosti\ Podání dle vzoru. Program se nás nyní zeptá, jaké údaje budeme chtít z předešlé faktury převzít. Tuto volbu provedeme jednoduchým zaškrtnutím a na tlačítko OK dojde k založení nové faktury.

 

Pokladna – POK

V pokladně, pokud například jedna osoba platí odpady za celou rodinu, tedy na pokladním dokladu máme více položek, nemusíme příště tento dlouhý doklad vytvářet znovu. Stačí doklad vyhledat, zobrazit si jeho detail a přes menu Funkce\ zvolit Kopie dokladu. Doklad se vytvoří nový s dnešním datem a pokud nepotřebujeme upravovat částku, pokladní doklad můžeme vytisknout.

 

Pořizovač účetních dokladů – UCT

V pořizovači účetních dokladů je postup obdobný, zobrazíme si již pořízený doklad a v jeho detailu zvolíme menu Funkce\Kopie dokladu. Tím se vytvoří kopie, pokud potřebujeme změnit datum účtování, zvolíme ikonu Oprava, jinak je možné doklad schválit a hned účtovat.

Fotky:

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika