O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Nový způsob aktivace v Windows 9 má lépe chránit proti pirátství

Nový způsob aktivace v Windows 9 má lépe chránit proti pirátství

Zveřejněno: 16.07.2014

Microsoft bojuje s velkou mírou pirátství v Číně, což vedlo k debatě ohledně lepšího zajištění licencí. Nově by měl být systém více svázán jak s hardwarem, tak s jeho uživatelem. Aktivace systému se bude nově provádět skrze Windows Store a bude tak svázaná s uživatelským účtem. V případě změny počítače, nebo reinstalace systému bude muset uživatel ve Windows Store nejprve provést deaktivaci systému a poté následnou aktivaci na novém či obnoveném zařízení. Instalační soubory se přitom budou stahovat ze serverů Microsoftu a ponesou informaci o registrovaném hardwaru a uživateli. Klasická instalační média, na kterých byl kompletní systém, již nebudou k dispozici.  Nový postup by měl zabránit provozu nelegálních kopií Windows.

Pro poctivé uživatele budiž drobnou výhodou, že by tím odpadlo ruční zadávání dlouhých aktivačních klíčů. Myslí se přitom samozřejmě i na multilicence k jednomu účtu.  Tato problematika se pochopitelně netýká OEM verzí systému. Systém v novém počítači je striktně svázán s tímto počítačem a licence je nepřenosná. Na tom se nic nemění.

Celý článek:

http://www.zive.cz/bleskovky/windows-9-budou-mit-novy-zpusob-aktivace-ma-lepe-chranit-proti-piratstvi/sc-4-a-174490/default.aspx

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika