O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Volby do Evropského parlamentu 2014

Volby do Evropského parlamentu 2014

Zveřejněno: 24.03.2014

V květnu 23. a 24. budeme mít možnost volit své zástupce do Evropského parlamentu. V České republice půjdeme volit potřetí.

Volby do Evropského parlamentu budou první volby, kde nás čeká velká změna z hlediska volebních seznamů. Dle zákona stále zůstává povinnost na obci vést volební seznam pro volby. Nově však bude povinnost žádat v Czechpoint o volební seznamy vydávané Ministerstvem vnitra. Volební seznam poté přijde do datové schránky obce, která si o něj požádala a bude ve formátu PDF nebo CSV. Volební seznam ve formátu PDF není možné měnit a obec jej může pro volby použít jako hotový, s možností dopisovat údaje o voličích (voličský průkaz, apod.). Obec však volební seznam, vydaný Ministerstvem vnitra, může použít pro porovnání svého vlastního stálého seznamu voličů. K tomu slouží formát CSV. Ten je možné převést do Excelu a dále jej upravovat.

Pro naše zákazníky, kteří mají evidenci obyvatel – GINIS ROB, bude k dispozici zajímavější varianta. Vývoj firmy Gordic nyní pracuje na funkcionalitě pro GINIS ROB, která umožní naimportovat CSV seznam do evidence a dále s tímto seznamem pracovat. Analogicky to bude možné i s cizinci.

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika