O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Microsoft Azure - data ve správných rukou

Microsoft Azure - data ve správných rukou

Zveřejněno: 02.02.2018

S Microsoft Azure si můžete být jistí, že budou vaše data ve správných rukou

Je to široce využívaný nástroj, který je navržen, aby sestavoval a spravoval aplikace pomocí globální sítě a zálohoval data prostřednictvím datových center, jež jsou řízené Microsoftem.

 

Zaměřuje se na tyto oblasti služeb:
Cloudové (úložiště), výpočetní, databázové, mobilní, síťové, apod.  V tomto článku se budeme zabývat zálohováním dat.  

 

Mimo jiné je uznaný orgány Evropské unie.

 

MS AZURE se hodí pro velké i malé organizace. My se postaráme o to, aby ekonomické moduly z vašeho GINISU, který používáte denně k vedení účetnictví, k operacím s bankou, pokladnou, fakturám, atp. byl zcela chráněný. Ušetříte čas, starosti a peníze. Vše uděláme za Vás.

 

Z jakého důvodu byste si měli nechat zálohovat vaše moduly?               

 

Není to tak dávno, co Hackeři = programátoři s detailními znalostmi fungování systému vypustili do světa počítačové viry tzv. Ransomware (=vyděračské viry), které zvládnou kompletně zašifrovat data ve vašem počítači.

 

Proto, abyste se dostali k vašim datům nejprve musíte zaplatit výkupné, ale je to pravda?

 

Zaplatíte velké peníze a nemáte důkaz, že se vám zpátky vaše soubory vrátí. A nejsou to zrovna malé finance. Je to účinný způsob, jak na uživatelích PC vydělat.

 

Rada, kterou vám můžeme předat je, abyste začali archivovat vaše ekonomické moduly. Získáte jistotu, že nepřijdete neopatrností o vaše data. Tyto viry se dokáží „nabourat“ samozřejmě i do vašich externích disků a stejným způsobem znehodnotí vaše data.

 

S úložištěm od MS AZURE získáte bezpečnou infrastrukturu s vysokou dostupností po celém světě a platíte pouze za to, co používáte. Je nejbezpečnější, protože přesměrovává vaše data do centrálních archivačních středisek s nejvyšší mírou zabezpečení. 

 

Jak funguje archivace?

 

Vaše data budou na Azure v bezpečí. Sami si můžete zvolit úroveň jejich zabezpečení (Minimum+, Standard++ nebo Optimum+++). K dispozici jsou standardní ověřovací mechanismy, zašifrování neaktivních uložených dat na straně klienta i serveru nebo omezení přístupových práv k vybraným datům.

 

Data jsou uložena podle oblastí nebo globálně automaticky replikována a udržována v 6 kopiích ve dvou různých datových centrech. Ochrana záloh je zajištěna bez ohledu na to, kde jsou data uložená a díky šifrování jsou zabezpečená při přenosu i po jejich uložení. Vždy je zajištěna jejich 99,9% dostupnost.

   

A na závěr jeden konkrétní případ, který se stal našemu zákazníkovi.

 

Minulý rok (2017) při celosvětové kybernetické vlně útoků utrpěla i z řad našich klientů nejmenovaná obec z okresu Šumperk. Důsledky, jakým čelili, se na první pohled zdály katastrofální.

-      - Viry znehodnotily data v modulu pro vybírání poplatků.

-      - Nebylo možné dané příjmy vůbec otevřít, jelikož byla více jak polovina všech dat smazána nebo nečitelná.

-      - Obnovení všech dat by zabralo spoustu času a úsilí, kdyby se musely pořídit stovky případů včetně předpisů a plateb, které by se kontrolovaly v návaznosti na přijaté platby a účetní programy.

 

Avšak důležitý krok, který následoval před tím, než se tato událost stala, bylo, že naši zákazníci zálohovali data z modulů GINIS na MS AZURE.

 

Celý proces nahrání dat z AZURE zpět do systému zabral maximálně hodinu.

 

V tomto ohledu se vyplatilo projevit důvěru v bezpečné archivování dat, protože náklady, které by vznikly bez ohledu na zálohy, mohly být téměř nesrovnatelné.

 

Fotky:

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika