O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Úprava přiznání k DPH a kontrolního hlášení v souvislosti s novelou zákona o DPH účinnou od 29.7.2016

Úprava přiznání k DPH a kontrolního hlášení v souvislosti s novelou zákona o DPH účinnou od 29.7.2016

Zveřejněno: 07.10.2016

V důsledku novelizace zákona o DPH provedené zákonem č. 243/2016 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím celního zákona s účinností od 29.7.2016, dochází k nutnosti úprav formulářů daňového přiznání k DPH, pokynů k vyplnění přiznání k DPH a obdobně i pro kontrolní hlášení.

 

Podotýkáme, že předmětné změny souvisí výhradně s novelizací zákona o DPH a nezakládají důvod ke změně specifikace XML struktury příslušných formulářů. Tedy změna se týká jen formátů pro tisk. Pro tištěné přiznání k DPH se nyní používá vzor č. 20.

Protože komunikace s finančním úřadem je prostřednictvím XML souborů, plošně jsme nové tiskové formáty nenasazovali.

Aktualizace sestav bude u zákazníků provedena při nejbližší možné návštěvě. Pokud potřebujete tisknout aktuální formáty, je možné nás o nahrátí požádat, nebo si je stáhnout na níže uvedené adrese (soubor WUCR - DPH - vzor č.20). Rozbalené sestavy se pak kopírují do adresáře účetnictví, podadresáře GU.

 

Zdroj: portal.asi.cz/ucr.php

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika