O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › WinUCR - Tisk účtového rozvrhu

WinUCR - Tisk účtového rozvrhu

Zveřejněno: 20.06.2014

Modul UCR - Účetnictví a rozpočet umožňuje dvě varianty tisku rozvrhu. První je Výpis, tedy jen to, na co bylo během roku účtováno. Ten se používá nejčastěji na konci roku a uživatelům ho naši servisní pracovníci tisknout při roční uzávěrce. Druhý je samotný účtový rozvrhu. Ale pozor! Ten bez zadání masky může mít i 150 stran. Protože se v něm nachází i odkazové účty, se kterými běžně uživatelé nepracují. A kde je můžeme vytisknout?

  1. Výpis účtového rozvrhu
    Po spuštění účetnictví klikneme na menu Rozbory\Generátor\Sestavy a zvolíme UCRSB030 – Rozborové přehledy III – rozvrh. Zde nejvíce uživatelé používají tu nejstručnější sestavu jen s SU AU – UCRSB305 Výpis účtového rozvrhu SU,AU.
     
  2. Účtový rozvrh
    Ten se tiskne přes menu Rozvrh\Tisk\ a stačí nám Bez odkazu. Před tiskem se zobrazí maska, protože je rozvrh velice obsáhlý, na více stran. V kolonce T si může uživatel zadat tisk jen části účetní věty. Např. hodnota 0 je pro tisk SU, 1 pro AU, 3 pro Odpa, 4 pro Pol, a tak dále. Nejzajímavější hodnota v masce může být Ref, tedy osobní číslo pracovníka, který hodnotu do rozvrhu pořídil. A kde jej zjistit? V menu Souhrn\Změny\Změna hesla. Zde vidíme osobní číslo každého uživatele, který má přístup do účetnictví a rozpočtu. Když už své číslo známe, vrátíme se zpátky k tisku a hodnotu REF vyplníme. Masku potvrdíme klávesou Insert a tisková sestava se zobrazí v prohlížeči Vidrun pro tisk. A opět máme stručný účtový rozvrh, který jsme si sami do účetnictví zadali.

Fotky:

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika