O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Volba prezidenta 2013 (Registr obyvatel – volby v GINIS)

Volba prezidenta 2013 (Registr obyvatel – volby v GINIS)

Zveřejněno: 31.01.2013

První přímá volba prezidenta České republiky je za námi, ať už jsme s výsledkem volby spokojeni nebo ne. Samotné volbě předcházela nelehká příprava volebních seznamů pro okrskové volební komise v programu Registr obyvatel – volby v GINISu.

Nejdůležitější změnou v programu byla možnost evidovat více voličských průkazů (pro první a druhé kolo volby). Je to novinka, která se poprvé použila právě ve Volbě prezidenta České republiky. Program je tak nově schopen, u každého občana, který si zažádal o voličské průkazy, hlídat čísla voličských průkazů pro první i druhé kolo volby.

Novinka si vyžádala složitější prvotní nastavení, ale společnými silami jsme přípravu seznamů zvládli velmi dobře. Již nyní jsme připraveni evidovat až 3 voličské průkazy, například v senátních volbách (1. a 2. kolo) souběžně s volbami do zastupitelstev obcí. Věříme, že i příští volby, ve fázi přípravy seznamů, proběhnou bezproblémově.

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika