O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Nabídka sdílení dokumentů v Google Docs skrývá virus

Nabídka sdílení dokumentů v Google Docs skrývá virus

Zveřejněno: 30.05.2017

Uživatelé varují před novou masivní vlnou útoků, která zneužívá nabídku na sdílení dokumentů. Pokud vám v poslední době dorazila nabídka na editaci dokumentů přes cloudový systém Google Docs, raději si ověřte, kdo vám ji zaslal. Může to totiž být nový trik útočníků.

Celý scénář je následující:

Na e-mailovou adresu vám dorazí pozvánka od někoho, koho můžete znát. Odkaz vede do skutečné přihlašovací obrazovky Google, kde jste požádáni, abyste „pokračovali v práci s Dokumenty Google (Google Docs)“. Tím však udělujete oprávnění zavirované webové aplikaci třetí strany, která je jednoduše nazvána „Google Docs“. Právě to umožní přístup útočníků k vašemu e-mailu a adresáři. Nejde tedy v tomto případě o útok, který podvrhne falešnou přihlašovací stránku, aby se dostal k vašemu účtu, ale zneužívá toho, že webová aplikace může být pojmenována jakkoliv.

 

Google už na problém zareagoval a zrušil účty, které byly s podvodem spojeny a zároveň odstranil falešné stránky. To však neznamená, že se podobný útok nemusí opakovat.

 

Celý článek na idnes.cz

 

 

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika