O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › GINIS Express Evidence majetku – nastavení daňových odpisů

GINIS Express Evidence majetku – nastavení daňových odpisů

Zveřejněno: 04.01.2018

Zákonem č. 170/2017 Sb. byl novelizován zákon o daních z příjmů. Dopad změny se týká rozšíření možnosti uplatnění odpisů z dlouhodobého majetku jako daňově uznatelných nákladů.

 

·         U svěřeného majetku, který byl daňově odpisován zřizovatelem, navazuje PO na daňové odpisy toho zřizovatele

·         Pokud zřizovatel majetek daňově neodpisoval, potom PO daňové odpisy na tomto majetku zahajuje a vychází se z té původní vstupní ceny

 

Je třeba upozornit, že výše uvedené ohledně nastavení daňových odpisů není závazným ani doporučujícím stanoviskem společnosti GORDIC® . Daleko relevantnější je informace od daňového poradce a doporučujeme proto, aby se na něj PO obrátili.

 

Prvotní nastavení v programu WinEMA – Evidence majetku se provádí přes menu Souhrn\ Volby\ Parametry odpisu\ Daňový odpis zaškrtnutím volby Povolen a výběrem Algoritmu odpisu. Na kartě majetku se po této v záložce Odpis zobrazí potřebné kolonky k daňovým odpisům + tlačítko Daňový odpis.

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika