O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Blíží se konec podpory Windows XP a Office 2003

Blíží se konec podpory Windows XP a Office 2003

Zveřejněno: 30.01.2014

Od 8. dubna 2014 již nebudou vydávány bezpečnostní aktualizace pro Windows XP a Office 2003. Znamená to, že od tohoto dne nebude dostupná technická podpora pro Windows XP, včetně automatických aktualizací, které pomáhají chránit  Váš počítač.

Firma Microsoft k tomuto datu také přestane v systému Windows XP nabízet ke stažení program Microsoft Security Essentials. V případě, že se v tomto produktu objeví bezpečnostní chyba, která může být zneužita útočníky, společnost Microsoft nebude již vydávat bezpečnostní aktualizace, které by tuto chybu opravily a znemožnily její využití. Jedinou možností je přejít co nejdříve na novější verzi operačního systému Windows a sady Microsoft Office. Kromě jistoty, že budete i po tomto datu chráněni, získáte navíc nové funkce a možnosti, jak lépe využít své počítače. Pokud budete Windows XP dál používat i po ukončení podpory, bude váš počítač fungovat, ale bude zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám a virům. Čím dál víc výrobců softwaru a hardwaru bude optimalizovat svoji nabídku pro novější verze Windows, a proto můžete očekávat, že narazíte na větší počet aplikací a zařízení, které ve Windows XP nebudou fungovat.

Naši specialisté Vám rádi pomohou s přechodem na nové verze, proto je neváhejte kontaktovat

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika