O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Březnové posílání dat na Krajský úřad lze řešit více způsoby

Březnové posílání dat na Krajský úřad lze řešit více způsoby

Zveřejněno: 26.02.2015

V březnu obce zasílají na Krajský úřad data za leden i za únor daného roku. Pokud se data zasílají přes menu Účetnictví\ Uzávěrka M\ Archív – jsou v archívu jak data účetnictví, tak rozpočtu a jak lednová, tak únorová. Pokud však posíláme data dávkou 5,6,G, musíme zaslat každý měsíc zvlášť.

 

Jak vše provést?

Pro poslání dat za měsíc leden stačí mít nastaven aktuální měsíc leden a přes menu Účetnictví\Uzávěrka M\ Kontrolní chod provést kontrolní chod redukovaný. Nyní pokračujeme s výstupem dávky, opět menu Účetnictví\Uzávěrka M\Výstup\ 5,6,xG. V nově otevřeném okně zvolíme email kraje. Klikneme na OK pro potvrzení a již dávku můžeme posílat. Stejným způsobem se posílá rozpočet, jen musíme jít přes textové menu Rozpočet\Uzávěrka M\Výstup\ 5,6,xG.

 

Jak poslat data za únor?

Pokud nemáme uzavřený leden a jeho uzávěrku ještě nechceme provést, využijeme zpětné uzávěrky měsíce. Spouštíme účetnictví, vyplníme rok, IČO, zadáme měsíc 2 a vpravo zaškrtneme políčko Režim zpětného období, pak klikneme na OK. Data se sama přepočítají jak za účetnictví, tak rozpočet. Pokud ne, v nově otevřeném okně klikneme na tlačítko Zpětná uzávěrka měsíce – komplet a tím dojde k přepočtení dat za účetnictví a rozpočet.

 

POZOR - zpětná uzávěrka měsíce načte jen tolik řádků pro kolik máte zakoupenou kapacitu účetnictví. Pak byste neposlali všechny data a měli byste jiné zůstatky než Krajský úřad. V případě překročení počtu řádku za jeden měsíc kontaktujte svého servisního pracovníka. Dále už je postup pro odeslání dat stejný, tedy pro účetnictví menu Účetnictví\ Uzávěrka M\Výstup\ 5,6, xG....

Autor:

Jiří Ferbínek

Účetnictví

Odborník na ekonomická témata (Účetnictví, Pomocný analytický přehled, Evidence majetku - GINIS), kterým se věnuje již více než 12 let. Má bohaté zkušenosti s malými i velkými organizacemi. 

Energetika
Ubytování a turistika