O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Další varianta Ransomwaru - Satan

Další varianta Ransomwaru - Satan

Zveřejněno: 08.08.2017

 

      Opět útočí na naše data v počítačích. Tentokrát se jedná o Ransomware zvaný Satan. Je opět sofistikovanější. Vaše soubory zašifruje silnou šifrovací metodou a změní příponu na .stn. K souborům přiloží v html souboru instrukce jak získat Vaše data zpět, ale samozřejmě musíte zaplatit nemalou částku.

 

      Spouštěčem bývá obyčejné rozkliknutí mailu, který se, konkrétně v tomto případě, tváří jako E-mail od Amazonu, že Vám odeslali balíček. Případně to může být informace i zaplacení faktury, atd. Toto je nejběžnější způsob jak nakazit počítač.

 

      Bohužel ransomware je schopen napadnout i zálohy, které máte v počítači nebo i v záložním zařízení NAS připojeném ve stejné síti. Jediné řešení jak těmto nepříjemnostem ztráty cenných dat předejít, je ukládat zálohy do cloudu – tedy do nějakého úložiště mimo vaši síť a tím pádem i mimo Vaši budovu. Jedno z takový řešení neustále nabízíme našim zákazníkům. Je to velmi spolehlivé zálohování na vzdálené servery Microsoftu. Jedná se o Microsoft Azure. Útočník se na tyto zálohy nedostane. Je potřeba si uvědomit jak cenné jsou pro Vás Vaše data. Zaplatíte si člověka, který bude znovu plnit údaje do počítače? Což není reálné v plném rozsahu. Nebo si raději budete platit měsíční paušál za provádění záloh a budete tak mít jistotu, že budete schopni kdykoli provést obnovu souborů v případě ztráty a budete klidněji usínat?

 

 

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika