O firmě | Kontakty | Společenská odpovědnost | Kariéra | Podpora | Fotogalerie

Úvodní stranaČlánky › Novinky v MS Office 2013

Novinky v MS Office 2013

Zveřejněno: 20.02.2014

Na první pohled vypadají nová MS Office 2013 stejně, jako předchozí verze 2010. Pokud jde o změny vzhledu uživatelského prostředí, jsou spíše minimální. Vše vypadá uhlazeněji a plynuleji, což poznáte například při psaní ve Wordu, v Excelu při přepínání mezi jednotlivými buňkami nebo např. při přibližování/oddalování stránky dokumentu. Jinak je vše velmi podobné jako v přechozích verzích. Díky tomu se nemusíte obávat z těžkoho zvykání na nový způsob ovládání. Částečně Vás to čeká jen v případě dotykového ovládání, na které si však poměrně rychle zvyknete.

Změny  v novém Office

  • Výraznější změny se dotkly některých konkrétních funkcí – přepracována byla například kontrola pravopisu. Při jejím použití se už nezobrazuje samostatné okno, nýbrž jednoduchý panel s nabídkou možných oprav překlepů a chyb a stylistických nepřesností. Výhodná je také možnost rychlého přepínání mezi jazyky v dolní části panelu.
  • Zvyknout si musíte také na přepracovaný dialog pro ukládání dokumentů. Pokud v hlavní nabídce klepněte na příkaz Uložit jako, zobrazí se několik nových možností. Vedle nedávno a nejčastěji využívaných složek pro ukládání (můžete je klepnutím přímo zvolit) se zobrazuje také možnost výběru mezi uložením na disk počítače a internetové úložiště SkyDrive. Pro výběr konkrétní složky klepněte na tlačítko Procházet. Nechybí ani tlačítko Přidat místo pro vytvoření nového stálého umístění, do kterého pak budete moci v rychlosti své dokumenty ukládat.

Jak společnost Microsoft avizovala už v době zveřejnění zkušební verze, MS Office 2013 jsou funkční pouze pod Windows 7 a Windows 8. Pokud tedy máte starší operační systém, jako je Windows XP nebo Windows Vista, budete ho muset nejprve upgradovat na novější verzi.

Autor:

Bc. Tomáš Winige

ECDL tester a odborník na hardware, který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).

Energetika
Ubytování a turistika