22. ročník konference ISSS/V4DIS


09.07.2019

1. - 2. dubna 2019 se konal již 22. ročník konference ISSS/V4DIS v Královéhradeckém kongresovém centru Aldis.

Největší zájem byl o slavnostní zahájení, které začalo v pondělí 1. dubna v dopoledních hodinách. Zúčastnila se jej celá řada osobností z politiky.

Záhájení se zhostili - hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská. Poté následoval „vládní blok“, v němž vystoupili premiér Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček a vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla.

Cílem tohoto setkání je informatizace veřejné správy, implementace moderních ICT technologií do tohoto segmentu a celková digitalizace společnosti.

Proběhlo téměř 200 prezentací a dalších pracovních setkání a představilo se přes 100 firem a institucí ve výstavní části. Zájem o tuto akci mělo více než 2 200 osob. 

Každý rok se někdo z našich kolegů této konference účastní také, a to pod záštitou firmy GORDIC, která je jedním z partnerů akce a současně také jedním z vystavovatelů.

Letošní rok se události zúčastnil kolega z ASI Jakub Jeřábek, DiS.

 

Na letošním ročníku se probírala tato hlavní témata:

  • Identifikace a identita občana v digitálním světě
  • rozšiřující se nabídka a možnosti digitálních služeb poskytovaných orgány veřejné moci
  • digitalizace stavebního řízení, projektům jako Portál občana nebo čipový občanský průkaz, či úskalím v oblasti veřejného investování.


 

Zdroj: www.isss.cz 


Fotky:


Autor:

Lucie Trnečková

Organizace školení, obchodní a redakční činnost, marketing

Je součástí vzdělávacího týmu. www.efektivniskoleni.cz