Nové rozhraní na KzMÚ


01.07.2022

 Ministerstvo vnitra oznámilo, že k 30. 6. 2022 bude ukončena funkčnost současného rozhraní pro autorizovanou konverzi z moci úřední ve směru z listinné do elektronické podoby. Toto rozhraní bylo nahrazeno novým rozhraním pro autorizovanou konverzi.

Tento úkon je stále dostupný na kontaktních místech CzechPoint. Uživatelům, kteří chtějí nadále provádět autorizovanou konverzi z moci úřední ve směru z listinné do elektronické podoby v modulu RAK v Ginis, je potřeba nastavit RAK pro nové rozhraní. GORDIC do modulu RAK změny již zapracoval. Dále je potřeba, aby OVM mělo zaregistrovaný AIS do JIP, který umožní přistupovat k novému rozhraní a disponovalo komerčním serverovým certifikátem a kvalifikovanou elektronickou pečetí. 

Naši zákazníci, kteří autorizovanou konverzi z moci úřední ve směru z listinné do elektronické podoby v modulu RAK provádějí, již mají nastaveno a máme ověřeno, že konverze bez problémů projde.


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).