Na Městském úřadě v Moravském Berouně mají lepší signál WiFi


14.12.2021

Na Městském úřadě v Moravském Berouně jsme rozšířili pokrytí veřejné Wifi sítě Mesh systémem značky Tenda. Jedná se o zařízení Tenda Nova MW3.

Uživatelé tak mají pokrytí téměř po celém úřadě, mohou se na Wifi připojovat ze svých mobilních zařízení a nemusí tak čerpat data.

 

Co je Mesh systém

Máte-li potíže s WiFi signálem uvnitř budovy, ať už doma nebo v práci, hravě vám to vyřeší tzv. WiFi Mesh systém. Jedná se o vhodné rozmístění satelitů, nebo chcete-li modulů, uzlů, které spolu vzájemně komunikují v jedné síti. Každý modul zároveň vytváří větší pokrytí domu nebo např. vašeho úřadu. WiFi se zároveň tváří jako jednotná síť se stejným názvem a jedním heslem. Do vaší sítě je připojen síťovým kabelem jeden hlavní modul a ostatní vhodně umístěné satelity po domě s tímto hlavním, i mezi sebou, komunikují bezdrátově.

 

Uživatel např. s mobilním telefonem může chodit po domě a neztratí konektivitu ani při internetovém volání. Jednotlivé moduly si bez výpadku mezi sebou přepojují koncové zařízení. 

 

Pro nastavení jednotlivých satelitů většinou slouží chytrá aplikace pro mobilní telefony nebo tablety. V ní je možné např. povolit WiFi pro návštěvy, blokovat nevítané uživatele a podporuje rodičovskou kontrolu.

 

Jednotlivými zástupci Mesh zařízení jsou např.:

  • TP-LINK Deco
  • ASUS ZenWiFi
  • Tenda Nova
  • Linksys Velop
  • Mercusys Halo
  • … a mnoho dalších.

Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).