Produkty

Úvodní stranaProdukty › Bezpečné zálohování dat v GINIS Express SQL do prostředí Microsoft AZURE

Bezpečné zálohování dat v GINIS Express SQL do prostředí Microsoft AZURE

26.07.2018


Je to Cloudová zálohovací služba, která se postará o prvořadou bezpečnost dat z vašeho informačního systému GINIS Express SQL (přesněji vašich ekonomických modulů UCR, KDF, KOF, EMA a dalších.), samozřejmě i jiných verzí, ale my se právě teď zaměřujeme na nejaktuálnější verzi GINIS SQL, která je lépe připravená na GDPR.

Za poslední roky se objevilo tolik případů, které zmínily rozsáhlá napadení hackery. Pro populaci je to kybernetický zločin, pro hackery je to naopak byznys.

Jejich účelem je zablokovat a znemožnit vám přístup k vašim souborům. A za obnovení dat si žádají výkupné v řádech tisíci korun, a to nejen v běžné měně.
Oblibou se stala virtuální měna tzv. Bitcoin. Je to logické, protože pohyby transakcí pomocí Bitcoinů není snadné vystopovat, a tím ani nelegální čin.

Je to riziko. Po zaplacení výkupného není jasné, jestli k vašim datům získáte přístup a zda nebudou znehodnocena, je věc druhá.

Převážně se zaměřují právě na malé firmy a úřady, které se proti těmto útokům nedokáží příliš bránit a nemají zajištěné ochranné a bezpečnostní prvky před těmito zásahy.

Jak se k vám viry mohou dostat?

Proces spočívá v tom, že se vám „nabourají“ přes stažený soubor z internetu, přílohu v e-mailu, či hypertextový odkaz, anebo „ číhají“ na USB flash zařízeních (flash disky a externí pevné disky) a vy si je snadno stáhnete k vám do počítače.
Jakmile spustíte při práci Informační systém Ginis, virus se náhle spustí a zobrazí vám zprávu o výkupném.
Právě zálohování na flash zařízení nedoporučujeme. Zbytečně investujete do přenosných zařízení, která se ihned znehodnotí.

Těchto případů už se stalo opravdu hodně a především i z řad našich klientů nebo sousedních měst.

Proto vám rádi doporučíme, Microsoft AZURE pro bezpečné zálohování vašich dat a už se nebudete muset obávat žádných ztrát. Pro verzi GINIS Express SQL je vhodnou volbou prostřední varianta STANDARD SQL ++ s kapacitou do 10GB a každý měsíc vám pošleme na e-mail přehled o vašich zálohovaných datech.

Případy, které se staly v nedávné době v ČR:

1.) Zpráva z června 2018 - Hackeři si troufli na vyřazení počítačové sítě nemocnice v Janově na Rokycansku, viz článek zde

2.) V květnu 2018 jsme na našem webu www.asi.cz zveřejnili článek o kybernetickém útoku na matriční úřady, viz článek zde

3.) Útok v Libereckém kraji, článek zveřejnila Policie ČR v březnu 2018 na svém webu, viz článek zde

4.) V březnu 2018 byl zveřejněn rozsáhlý článek o napadení několika firem, kde zasáhli právě hackeři s jejich vyděračskými viry, viz článek zde


Zprávy ze zahraničí:

5.) Zpráva z června 2018 – čínští hackeři dokonce ukradli data dodavatele americké armády, aby se dostali ke střelám pro ponorky, viz článek zde

6.) Článek z dubna 2018 - A čeho jsou schopni hackeři v zahraničí? Pro peníze udělají vše a dokáží se nabourat i do platebních systémů, viz článek zde


 

Video k článku naleznete zde

V případě dotazů a pomoci se na nás neváhejte obrátit.

 


Přílohy:


pdf-icon - Informační leták zálohování do Microsoft AZURE

Fotky:Autor:

Lucie Trnečková

Organizace školení, obchodní a redakční činnost, marketing

Je součástí vzdělávacího týmu. www.efektivniskoleni.cz