Kariera

Úvodní stranaKariéra › Mohelnické kulturní jaro: Březen 2019


Mohelnické kulturní jaro: Březen 2019

27.03.2019


 Po skončení zimního období nastal čas, kdy konečně můžeme vyrazit ven na výlet do přírody s rodinou, s přáteli nebo zúčastnit se kulturního dění v našem městě a po okolí.

Tady vám přinášíme ukázku akcí, které se konaly v prvním jarním měsíci březnu právě v Mohelnici.
 

Ve čtvrtek 7. 3. se konala v Galerii Lautner kolektivní výstava fotografů, mezi kterými měl možnost ukázat své fotografie i náš kolega Jiří Ferbínek.

Focení je jeho koníčkem a věnuje se mu už od mala, takže na fotkách můžete spatřit jeho touhu a vášeň pro zachycení dokonalého obrazu. Zejména fotí krajinu, ale má zkušenosti také s focením jednotlivců, párů nebo skupin např. svateb.

Pro město Mohelnice fotil např. vánoční strom a v soutěži o nejhezčí vánoční strom jeho foto vyhrálo.

Také interiér firmy ASI zdobí právě obrazy focené Jiřím. Nedávno prošla školící učebna menšími úpravami a na stěnu přibylo nové plátno viz. fotogalerie.

 

V Galerii Lautner se mimo jiné pravidelně konají i přednášky na téma zdraví, o cestování nebo výstava keramických děl od dětí.
 

Zajímavé přednášky, které proběhly v březnu 2019:
 

 • 7. 3. Vernisáž a výstava – keramické výtvory od dětí a výstava fotografií (probíhá během března) – slavnostní zahájení se konalo právě v tento den a na programu bylo i krátké představení pěti fotografů, rozhovory s nimi zajistila Mohelnická televize (více zde), zahrála i kapela ze Zábřehu na Moravě a nechybělo ani občerstvení v podobě domácích zákusků z místní cukrárny, slané jednohubky a něco k pití. O doplňování jídla se skvěle postaraly paní z Galerie.
  Více informací zde: 
   
 • 21. 3. Přednáška ovoce a zelenina jako lék - Víte, jaké ovoce a zelenina Vás nejlépe udrží v dobré kondici? Co nejvíce pomáhá na vzpružení ducha a těla? Na přednášce povídala paní Jana Burdová, dlouholetá Členka Svazu zahrádkářů a výborná kuchařka.

  Dále se bude konat:
   
 • 28. 3. Přednáška 100 let mohelnické architektury -
  Galerie Lautner a Spolek Za krásnou Olomouc zvou na povídání o stavebním vývoji města. Přednášet a promítat snímky mohelnické architektury bude historička umění Martina Mertová, Olomouc.

Fotky:


Autor:

Lucie Trnečková

Organizace školení, obchodní a redakční činnost, marketing

Je součástí vzdělávacího týmu. www.efektivniskoleni.cz