Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Přístup do katastru nemovitostí je zachován i pro anonymní uživatele

02.08.2021


 Od června letošního roku měl být přístup do bezplatného nahlížení do katastru jen pro přihlášené uživatele. Omezení mělo být například pro zobrazení jména vlastníka nemovitosti či účastníka řízení. Navzdory plánům omezit plnohodnotné nahlížení do katastru nemovitostí zůstane služba nakonec dál otevřená i anonymním návštěvníkům. Původně katastrální úřad počítal s tím, že od června 2021 budou kompletní údaje v internetové aplikaci Nahlížení do katastru nemovitostí dostupné pouze uživatelům přihlášeným prostřednictvím Portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci, známého jako eIdentita, nebo pomocí účtu pro dálkový přístup do katastru nemovitostí. Nepřihlášení uživatelé měli vidět pouze základní údaje o nemovitostech a řízeních. Jako technické opatření pro omezení robotických dotazů je použit CAPTCHA kód. V praxi to znamená to, že pro zobrazení vlastníka nemovitosti nebo účastníka řízení se budete muset přihlásit účtem eidentity nebo účtem pro dálkový přístup nebo opsat CAPTCHA kód.

 


Zdroj: www.zive.cz/clanky/konci-anonymni-pristup-do-katastru-nemovitosti-v-cervnu-uz-jen-po-prihlaseni-pres-eidentitu/sc-3-a-209927/default.aspx


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).