Aktuality

Úvodní stranaAktuality

ASI informační technologie s.r.o. - Mohelnice

Zrychlete PC přechodem na SSD a navýšením RAM

05.12.2023


 Starší nebo levnější počítače můžete zrychlit upgradem na rychlý SSD disk. Zmenší se i energetická náročnost a nemusíte se tolik bát o data při pádu na zem, při kterém může dojít k poškození dat na disku. To vše lze i bez přeinstalace operačního systému.

Používáním starého mechanického HDD ve svém počítači přicházíte o výkon. Výměna za SSD disk a navýšení operační paměti jsou úkony, které výrazně napomohou zvýšit výkon počítače. Operační systém stejně tak jako programy se budou spouštět rychleji.

Předem je potřeba definovat typ operační paměti RAM kompatibilní se stávající osazenou v PC, podporovanou základní deskou. Disky vyměňujeme za SSD stejné nebo vyšší kapacity. Důsledně vybíráme SSD disky s vyšší přenosovou rychlostí.

Poté klonujeme disky v klonovacím zařízení. Pokud je disk bezchybně naklonován, je možné spustit počítač už s novým vyměněným SSD diskem. To vše se tedy obejde bez nové instalace operačního systému a programů. Počítač tak od nás dostanete v nezměněném stavu, co se týká programů a uživatelského prostředí, jen mnohonásobně rychlejší.

Máte-li na úřadě ve svém PC stále starý mechanický disk a počítač se Vám zdá pomalý, neváhejte mě kontaktovat.


Fotky:


Autor:

Bc. Tomáš Winige

Produkt specialista, servisní technik který Vás zároveň poučí i o registrech využívaných na obcích a městech (registr obyvatel, nemovitotí a matrikou).